KONKURS RECYTATORSKO - WOKALNY "MOJA OJCZYZNA - MALOWANA WIERSZEM I PIOSENKĄ"

w .

W tym roku Święto Niepodległości jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ świętujemy 100 lat wolności. Z tej okazji, w dniu 21 listopada w naszym Przedszkolu odbył się konkurs recytatorsko - wokalny, pod hasłem "Moja ojczyzna malowana wierszem i piosenką”.

Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników, którzy reprezentowli wołomińskie placówki: Przedszkole nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie, Przedszkole nr 5 im. Kota w butach w Wołominie, Przedszkole nr 6 im. Bajka w Wołominie, Przedszkole nr 9 im. Jasia i Małgosi w Wołominie, Przedszkole im. Pszczółki Mai w Duczkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Duczkach.

Dzieci zaprezentowały się śpiewając piekne pieśni patriotyczne oraz recytując wiersze o Polcse.

Młodych recytatorów oceniała Komisja w składzie: p. Agnieszka Dąbkowska - Wicedyrektor, p. Magdalena Sycik – Nauczyciel, p. Iwona Szymańska - Logopeda

Wyróżnienia otrzymały dzieci w 3 kategoriach: WIERSZ, PIEŚŃ WYKONANA SOLO, PIEŚŃ WYKONANA W DUECIE.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA 2018

ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK wspólnie z mieszkańcami: Wołomina, Radzymina, Zielonki, Kobyłki, Warszawy, Sejn, Gib, Kuźnicy, Ełku oraz Pisza organizuje zbiórkę paczek Bożonarodzeniowych dla KOMBATANTÓW Z KRESÓW WSCHODNICH oraz dla POLSKICH DZIECI NA BIAŁORUSI.

DAR OD NAS TO ZNAK PAMIĘCI DLA TYCH, KTÓRZY POZOSTALI ORAZ URODZILI SIĘ POZA GRANICAMI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Zbieramy: kawę, herbatę, kakao, kasze, olej, ryż, makarony, puszki (szynka, owoce), słodycze, cukier, itp.

Zbiórka w naszym Przedszkolu trwa: do 28.11.18r.

OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

w .

Dnia 13.11.2018r. dzieci z grupy "Myszki" przygotowały przedstawienie z okazji obchodów Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki przybliżyły wszystkim historię Polski. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski oraz hymn Przedszkola przyjmując postawę stojącą.

UROCZYSTE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

w .

Nasze Przedszkole również obchodziło 100 - lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości i zgodnie z rozporządzeniem Minister Edukacji wzięło udział w biciu rekordu, dlatego dnia 09.11.2018r. o godzinie 11:11 przedszkolaki uroczyście odśpiewały Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" przyjmując odpowiednią postawę.